Noticias Ypsomed España

Burgdorf - Společnost Ypsomed spolupracuje se společností CamDiab Ltd., která je vývojářem aplikace CamAPS FX pro řízení hladiny glukózy prostřednictvím inzulínových pump s využitím adaptivního hybridního přístupu s uzavřenou smyčkou. V první polovině roku 2022 bude toto snadno použitelné řešení smyčky uvedeno na trh pro systém mylife YpsoPump, a to nejprve ve vybraných významných zemích Evropy a v průběhu roku budou následovat další teritoria. Pacienti pak mohou připojit systém mylife YpsoPump k mobilní aplikaci mylife CamAPS FX pro Android a je jim umožněna podpora podávání inzulínu na základě algoritmů včetně bolusu z osobního chytrého telefonu.

Partnerství se společností CamDiab Ltd. poskytuje špičkové adaptivní hybridní řešení s uzavřenou smyčkou, které uživatelům systému mylife YpsoPump umožňuje lépe řídit hladinu glukózy a využívat jedinečně se přizpůsobujícího a citlivě reagujícího řídicího algoritmu spuštěného na chytrém telefonu. Mobilní aplikace mylife CamAPS FX pro Android je kompatibilní s CGM Dexcom G6 a je prvním algoritmem s označením CE v mobilní aplikaci. Automaticky upravuje dávkování inzulinu na inzulinové pumpě na základě údajů o glykémii z přístroje Dexcom G6 CGM. Algoritmus regulace byl důkladně testován v klinických studiích a výsledky byly publikovány v předních světových lékařských časopisech. Aplikace je k dispozici pro použití v Evropě a je schválena pro věkovou kategorii od jednoho roku včetně těhotenství. Pro větší soukromí a pohodlí mohou uživatelé podávat bolus v době jídla přímo ze svého osobního chytrého telefonu. Snadno použitelné uživatelské rozhraní zajišťuje každodenní vhodnost při vysoké diskrétnosti a usnadňuje vysokou adherenci a lepší výsledky léčby.

Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat se společností CamDiab Ltd., která je průkopníkem ve vývoji interoperabilních smyčkových systémů. Společně můžeme udělat další krok k dosažení našeho společného cíle, kterým je co nejvíce usnadnit život lidem žijícím s diabetem. Těšíme se, že v následujících měsících toto řešení zavedeme v Evropě, nejprve pro systém Android a poté také pro iOS," říká Simon Michel, CEO společnosti Ypsomed.

Personalizované a samoučící se

Mobilní aplikace mylife CamAPS FX pro Android je personalizovaná, neustále se učí a rychle se přizpůsobuje neustále se měnícím potřebám inzulínu. Přizpůsobuje se denním výkyvům v potřebě inzulinu a kompenzuje nadměrné a nedostatečné dávkování bolusu při jídle. Pokud uživatel trvale nadhodnocuje nebo podhodnocuje sacharidy, algoritmus odpovídajícím způsobem upraví podávání inzulinu, aby zabránil nízkým a vysokým hladinám glukózy. To umožňuje bezpečné a efektivní používání za všech životních okolností včetně těhotenství. Díky tomuto automatizovanému systému podávání inzulinu má uživatel méně práce a interakce s inzulinovou pumpou, což vede k větší volnosti v každodenním životě, větší adherenci a lepší kvalitě života.

Na našem hybridním řešení s uzavřenou smyčkou jsme pracovali mnoho let výzkumu - a jsme nadšeni, že jsme mohli do tohoto projektu zapojit naše odborné znalosti společnosti Ypsomed, která je lídrem v oblasti inovací systémů pro podávání tekutých léčiv. Máme společný cíl, a tím je pomoci lidem s diabetem a jejich rodinám žít lepší život - jsme nadšeni, že technologie a inovace mohou přispět k lepší a zdravější budoucnosti, říká Roman Hovorka, ředitel společnosti CamDiab Ltd.

 

Thomas Kutt
Head of Investor Relations
Ypsomed Holding AG
Cam Diab Ltd.

CamDiab® Ltd. je společnost zabývající se digitálním zdravím a personalizovanou medicínou, která se zaměřuje na návrh, vývoj a komercializaci své celosvětově špičkové, interoperabilní aplikace CamAPS® FX s uzavřenou smyčkou. Aplikace CamAPS® FX je navržena tak, aby pomocí adaptivního, samoučícího se řídicího algoritmu, propojeného s kompatibilním zařízením pro kontinuální monitorování glykémie a kompatibilní inzulinovou pumpou, autonomně vypočítávala a usměrňovala dávkování inzulinu k udržení přísné kontroly glykémie. Od svého založení v roce 2019 je jejím posláním pomáhat lidem s diabetem 1. typu a jejich rodinám žít lepší život. Další informace naleznete na www.camdiab.com nebo sledujte společnost CamDiab Ltd. a její produkty na Facebooku, LinkedIn a Twitteru @CamAPS_FX.

Ga terug